Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia techniczne

Jesteśmy biurem tłumaczeń specjalizującym się w szeroko rozumianej tematyce technicznej. W szczególności, w obszarze naszego zainteresowania leżą tłumaczenia: dokumentacji technicznej, rysunków, raportów, dokumentów przetargowych, projektów, specyfikacji linii produkcyjnych, instrukcji obsługi maszyn i urządzeń, DTR, norm polskich oraz międzynarodowych, dokumentów patentowych, certyfikatów.

Posiadamy ponad 13-letnie doświadczenie w tłumaczeniach technicznych języka angielskiego, niemieckiego, jak również pozostałych języków europejskich. Nasza agencja tłumaczeń jest zlokalizowana na terenie Wielkopolski (Poznań), jednak do grona naszych klientów należą firmy i instytucje z całego kraju.


Co nas wyróżnia spośród innych agencji tłumaczeń technicznych?

  • wyjątkowy zespół tłumaczy - specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie,
  • staranny dobór odpowiedniego tłumacza do danego zlecenia, w zależności od tematyki i specjalizacji (ma to szczególne znacznie w przypadku tematyki technicznej),
  • korzystna relacja jakość/cena tłumaczenia,
  • wykorzystanie programów wspomagających tłumaczenie, co pozwala nam na zaproponowanie korzystnego rozliczenia w zakresie powtórek w tekście.


Formatowanie i rysunki

Przykładamy szczególną wagę do właściwego formatowania powierzonych dokumentów, zarówno w zakresie odwzorowania wizualnego oraz tłumaczeń wykresów, tabel i grafiki. Jeśli to konieczne, dokonujemy drobnych zmian mających na celu poprawienie czytelności i odbioru wizualnego przetłumaczonych treści.

Tłumaczymy również dokumenty CAD, co odpowiada potrzebom biur projektowych, architektonicznych, firm produkcyjnych. W przypadku dużych projektów opracowujemy dla naszych tłumaczy glosariusze, zapewniając tym spójność terminologiczną całego realizowanego projektu.


Branże

Jako agencja tłumaczeń technicznych w szczególności możemy polecić Państwu nasze doświadczenie i know how w zakresie następujących branż:motoryzacja, poligrafia, ekologia, odnawialne źródła energii, energetyka, automatyka w przemyśle spożywczym, zarządzanie nieruchomościami, budownictwo, IT i nowoczesne technologie, telekomunikacja, rolnictwo, przetwórstwo żywności, optyka, medycyna, materiały i tworzywa sztuczne, sport i wypoczynek.

 

Nasi tłumacze techniczni

Posiadamy sprawdzony zespół tłumaczy dokumentów technicznych. Są to fachowcy posiadający niezbędne doświadczenie oraz know-how (min. 5 lat pracy jako pełnoetatowy tłumacz w tematyce technicznej). Nasi współpracownicy wyróżniają się doskonałą znajomością branż, które wchodzą w ich zakres specjalizacji, dokładnością i zaangażowaniem w każdy projekt. Często są to tłumacze techniczni certyfikowani przez NOT w danych tematykach. W przypadku tłumaczeń wysoce specjalistycznych nie boimy się konsultacji i wspólnych poszukiwań wraz z klientem optymalnych rozwiązań w zakresie terminologii. Naszym celem jest wykonanie wysokiej jakości, profesjonalnego tłumaczenia, poprawnego stylistycznie i merytorycznie.

Data

22 stycznia 2015

Kategorie

Usługi

           

Fachowe Tłumaczenia
ul. Zacisze12, 62-060 Stęszew
tel. 602 622 872
biuro(at)fachowe-tlumaczenia.pl

 

      


tłumaczenia Poznań
tłumaczenia pisemne i ustne
tłumaczenia język angielski Poznań
biuro tłumaczeń Poznań
oferta tłumaczeń


   

   Food photo created by freepik - www.freepik.com